Tatrzański Związek Narciarski

Ziobro i Miętus komentują konkurs w Wiśle-Malince

W sobotnie popołudnie w strugach deszczu rozegrany został na skoczni im.Adama Małysza w Wiśle-Malince drugi konkurs w ramach powracającego po prawie 30-letniej przerwie do letniej rywalizacji Pucharu Beskidów. Zwycięzcą konkursu został słoweński skoczek Miran Zupancic. Tuż za nim, drugi raz z rzędu, uplasował się Klemens Murańka, który został nowym liderem całego cyklu. Na trzecim stopniu podium dołączył do nich młody skoczek z Włoch, Alex Insam. W serii finałowej obejrzeliśmy występy ośmiu reprezentantów Polski. Wśród nich na 12. lokacie sklasyfikowany został Jan Ziobro, a 30. był Krzysztof Miętus.

Klemens Murańka zwycięzcą Pucharu Beskidów!

W niedzielę na skoczni HS-106 w czeskim Frensztacie odbył się ostatni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywany w ramach Pucharu Beskidów. Triumf w zawodach odniósł Austriak Maximilian Steiner, ale to Klemens Murańka wywalczył najważniejsze tego dnia zwycięstwo, czyli końcowy triumf w trzydniowym turnieju. Podium Pucharu Beskidów uzupełnili Słoweńcy - drugi Miran Zupancic i trzeci Ziga Jelar.

Anna Twardosz poza finałową "30" we Frensztacie

W piątek, 18 sierpnia w czeskim Frensztacie rozegrany został drugie tego lata konkurs FIS Grand Prix kobiet w skokach narciarskich. Zdecydowane zwycięstwo tego dnia na skoczni HS106 odniosła reprezentantka Japonii Yuki Ito, która skakała 95,5 oraz 93 metry. Drugie miejsce wywalczyła Francuzka Lucile Morat, która po skokach na odległość 91 oraz 94,5 metra straciła do Japonki prawie pięć punktów. Podium uzupełniła Norweżka Maren Lundby, która lądowała na 93 oraz 92 metrze.

Bez zmian w składzie Polaków na Wisłę

W sobotę, 19 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany zostanie drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie się w ramach Pucharu Beskidów. W zawodach tych zobaczymy 11 reprezentantów Polski - tych samych, którzy walczyli o punkty na skoczni HS-106 w Szczyrku. Trener Radek Židek zdecydował, że nie dokona żadnych zmian w polskim zespole na sobotni konkurs w Wiśle.

Kamila Karpiel na podium w Oberwiesenthal!

Bardzo dobrze w niemieckim Oberwiesenthal zaprezentowała się Kamila Karpiel, która stanęła na podium Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet w skokach narciarskich. Reprezentantka Polski oddała skoki na odległość 98 oraz 98,5 metra i tym samym wywalczyła drugie miejsce w zawodach. Zwycięstwo odniosła zawodniczka gospodarzy - Ramona Straub (96,5 i 95 m), która pokonała Polkę zaledwie o 3,5 punktu. Podium zawodów uzupełniła Japonka Ren Mikase, która dwukrotnie uzyskała odległość 92,5 metra.

Kłusek ocenia inaugurację Pucharu Beskidów w Szczyrku

W piątkowym konkursie inauguracyjnym Pucharu Beskidów rozegranym w Szczyrku na skoczni HS-106 Bartłomiej Kłusek był trzecim z polskich reprezentantów, który zajął miejsce w czołowej "10" zawodów. Uplasował się na szóstej pozycji, tuż za Słoweńcem Zigą Jelarem i Niemcem Piusem Paschke. Na pierwszym stopniu podium stanął Aleksander Zniszczoł, za nim uplasował się Klemens Murańka i Miran Zupancic.